Несправності авто, які не можна ігнорувати – ТОП 14

Найкритичніші поломки, що дозволяють їздити, але скоро стануть проблемою – з їх ремонтом краще не зволікати. Практично будь-яка несправність автомобіля може привести до поломки сполучених деталей і зробити ваше пересування небезпечним, а ремонт – дорогим.

Найкритичніші поломки, що дозволяють їздити, але скоро стануть проблемою – з їх ремонтом краще не зволікати

Практично будь-яка несправність автомобіля може привести до поломки сполучених деталей і зробити ваше пересування небезпечним, а ремонт – дорогим.

1. Ремінь ГРМ

Він забезпечує відкриття-закриття впускних і випускних клапанів, але якщо ремінь ГРМ порветься – то при гіршому збігу обставин незакриті клапани можуть сильно пошкодити поршні. Уникнути капітального ремонту двигуна допоможе своєчасна заміна зношеного ременя.

2. Несправності гальмівної системи

Частковий вихід з ладу гальмівної системи дозволяє експлуатувати автомобіль, але піддає ризикам як пасажирів, так і інших учасників дорожнього руху. Наповнення повітрям системи і нерівномірний знос гальмівних колодок можна легко усунути на СТО завчасно, для вашої безпеки.

3. Несправні світлові прилади і двірники

Експлуатація транспортного засобу з несправними склоочисниками або фарами заборонена ПДД. Допускаючи навіть короткочасні поїздки з поломками, ви не можете бути впевнені у відсутності дощу або проїзду по неосвітленому тунелю на шляху. Така їзда небезпечна, а в грозу і неможлива без двірників.

4. Рівні робочих рідин

Зниження рівня моторного масла підвищує знос двигуна, а несподіване його підвищення може свідчити про попадання в нього охолоджуючої рідини. Для нормальної роботи автомобіля досить періодично контролювати рівень робочих рідин: гальмівної, охолоджуючої, ГУР і моторного масла.

5. Шини

Використання покришок, які не відповідають сезону або з недотримання швидкісного режиму в залежності від зносу протектора колеса, може призвести до втрати контролю на мокрому асфальті. Нічого доброго не принесе поїздка диску на спущеному колесі навіть до найближчим СТО – використовуйте запаску за призначенням.

6. Система охолодження двигуна

Закипів двигун або просто тріснув патрубок – використання системи в позаштатному режимі може привести до подорожчання і збільшення термінів ремонту. Щодо будь-якої системи автомобіля – «капати» з машини не повинно!

7. Не дме пічка або запотіває скло

Якщо порушена рециркуляція повітря в салоні – наслідки можуть бути гірше, чим просто дискомфорт від запітнілого скла. Це і накопичення зайвої вологи в дверях і внутрішніх порожнинах, що може привести до корозії металу. Зламана грубка – не тільки ознака згорілого запобіжника, але і провісник серйозної поломки з заміною радіатора.

8. Акумулятор і генератор

На кращих СТО заміна акумулятора безкоштовна, але навіть якщо ви плануєте самі провести таку нескладну процедуру – варто продіагностувати всю систему. Проблема може бути в генераторі, і купивши новий акумулятор виявиться, що або старий акумулятор був справний або новий ризикує отримати дефект від генератора.

9. Паливна система

Протікання бензину зазвичай не загрожує значущими втратами палива, але піддає ризику потрапляння на небензостойкі прокладки, а сама розгерметизація притягує накопичення пилу з втратою нормального режиму роботи.

10. Рульове керування

Погіршення реакції коліс або втрата управління вимагають невідкладного звернення на СТО. У рульовому механізмі не повинно бути люфту або вібрацій, а шум в кермі при повороті – значить зношений підшипник маточини (дозволяє водити, але сильно гріється і може заклинити колесо на повному ходу).

11. Лампи панелі приладів

Контрольні лампи на панелі приладів рідко виходять з ладу, але відкладаючи усунення такого дефекту ви піддаєтеся ризику втратити важливі попередження. При включенні запалювання проходить перевірка свічення всіх.

12. Коробка передач

Ривки, заклинювання або нестандартна робота коробки передач – привід для негайної діагностики та обслуговування. Серйозна поломка часто закінчується заміною всього вузла, який не підлягає ремонту. Своєчасне звернення в сервіс допоможе уникнути дорогого ремонту.

13. Пошкодження ізоляції електропроводки

Зазвичай дроти в автомобілі прокладені далеко від нагріваних елементів, радіаторів або інших ризиків пошкодження ізоляції, але різні бувають випадки. Пошкодження ізоляції проводів може призвести до короткого замикання і навіть пожежі. Втрата електроконтакту навіть з ліхтарем поворотного сигналу може бути причиною ДТП.

14. Розбиті дзеркало або бампер

Використовувати автомобіль тимчасово можна навіть з втратою одного з дзеркал заднього виду – але безпечний рух передбачає використання всіх основних елементів, передбачених виробником. Тріщина в бампері позбавляє його розрахункової міцності і порушує аеродинаміку авто.


своевременное обслуживание автомобиля

Навіть маленька несправність, яка поки дозволяє пересуватися на автомобілі, вимагає негайного ремонту. Подбайте про свою безпеку і усуньте поломку відразу, ніж шкодувати і витрачатися на дорогий капітальний ремонт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *